Jarní tábor 2014

jarní prázdniny se SRUBem jarní dětský tábor SRUBak Jarní dětský tábor pro děti a mládež v chalupě Na Bělici u obce Kaliště. Obec Kaliště leží 8 km severozápadně od města Humpolec na Vysočině. Chalupa má charakter horské chaty, stojí na samotě u lesa u Koberovického potoka, uprostřed rozsáhlého arborata. V ubytovně je oddělené sociální zařízení se sprchami a teplou vodou a ústřední vytápění včetně sušárny oděvů. Nechybí ani společenské místnosti s krbem, plně vybavená kuchyně s velkou jídelnou. Ubytovna prošla v uplynulých letech rekonstrukcí interiérů, venkovních prostor i technického zázemí.

Termíny

15. – 22. února 2014
jarní prázdniny pro Prahu 1–5, Prahu 11–13, Prahu 16, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny, Prostějov a Karvinou

22. února – 1. března 2014
jarní prázdniny pro Prahu 6–10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov, Frýdek-Místek

Cena, platba, slevy

Cena tábora: 2.990,– Kč

V ceně je zahrnuto

 • ubytování v ekologicky čisté části ČR
 • doprava z Prahy do místa pobytu a zpět
 • stravování – plná penze, nepřetržitě zajištěný pitný režim
 • zdravotnický dozor
 • oblíbení vedoucí a spousta dalších lidí, kteří se o děti starají
 • zajištění programu, odměny do soutěží
 • úrazové pojištění

Potvrzení provozovatele pro zaměstnavatele, popř. fakturu zasíláme na požádání.

Slevy

 • sleva ve výši 300,– Kč z plné ceny poukazu pro řádné členy TTO SRUB.
 • sleva ve výši 600,– Kč z plné ceny poukazu pro sociálně slabší rodiny, t.j. rodiny s dětmi, které pobírají příspěvek na bydlení (dávka státní sociální podpory).

Slevy není možno sčítat.

Platba tábora

 • bankovním převodem na náš účet 0123164339, kód banky 0800. Jako variabilní symbol platby (VS) uveďte vždy evidenční číslo, které jste obdrželi při předběžné rezervaci nebo
 • platbu je možno provést i hotově v pokladně organizace (TTO SRUB, Nuselská 66, Praha 4). najdete nás zde v úředních hodinách (úterý 9–16 hod., středa a čtvrtek 9–18 hod.) nebo
 • složenkou, kterou obdržíte při objednání informací na poštovní na adresu.

Stravování

jarní dětský tábor SRUB
4× denně (kuchyně v objektu)

Jídlo se vydává v jídelně. Obědy jsou vždy teplé. Rozmanitost a kvalita odpovídá školní jídelně. Pokrmy se zásadně připravují přímo v táborové kuchyni v ten samý den, co jsou konzumovány. Pokud se oddíly vypraví na celodenní výlet, je pro ně připravena odpovídající svačina.

Po celý tábor mají děti neustále k dispozici připravený čaj nebo vodu se šťávou. Kuchyně samotná i provoz v ní odpovídá veškerým hygienickým předpisům. Děti jsou vedeny k tomu, aby si před jídlem myly ruce. Několikrát za tábor se každý oddíl dostane do místního obchodu v obci, kde si děti mohou doplnit své soukromé zásoby dobrot a pamlsků.

Doprava

Autobusem z Prahy tam i zpět. Informace o místě a času srazu, popř. návratu Vám budou zaslány písemně při objednávce tábora (vyplněním a odesláním níže uvedeného formuláře).

Vedoucí oddílů

Jméno a příjmení Funkce v organizaci Telefon E-mail
Pavel Alexandrovič předseda 602 887 514 paja(zavináč)sru­bak.cz
Pepa Kales místopředseda, administrativa táborů 777 231 281 josefkales(za­vináč)seznam.cz
Dana Bujáková účetní ————— srubak(zavináč)sru­bak.cz
Vladimír Černý technická příprava letních táborů 728 506 387 cernoch.v(zavi­náč)centrum.cz
Lenka Žižková administrativa grantů 774 692 581 zizalenkab(za­vináč)seznam.cz
Turistické oddíly
Pavel Alexandrovič vedoucí klubu 602 887 514 paja(zavináč)sru­bak.cz
Klub skřítka Tvořílka
Kateřina Vejmelková vedoucí klubu 702 193 415 k.vejmelkova(za­vinac)seznam.cz
Kluby Fantasy a deskových her
Martin Pátek vedoucí klubu 737 570 618 antici(zavináč)cen­trum.cz
Kluby Fantasy a deskových her 2
Isabela Johanovská vedoucí klubu 720 659 007 isaazuza(zavi­náč)seznam.cz
Klub Pevnostního opevnění
Petr Pátek vedoucí klubu 603 928 600 rs65(zavináč)e­mail.cz
Martin Pátek zástupce ved. klubu 737 570 618 antici(zavináč)cen­trum.cz
Angličtina pro seniory
Jiřina Alexandrovičová vedoucí klubu 607 591 399 ji.alex(zavináč)sez­nam.cz
 • Hlavní vedoucí tábora je starší 21 let. Vlastní osvědčení o absolvování školení u akreditované organizace MŠMT ČR a má několikaletou zkušenost s prací na dětských táborech tohoto typu.
 • Zdravotník je plnoletý a musí splňovat kvalifikační předpoklady předepsané příslušným zákonem (Zákon o ochraně veřejného zdraví č. 258/2000 Sb. §§10 a 11).
 • Vedoucí oddílu a klubu je plnoletý a má absolvovaný příslušný vzdělávací kurz.

Místo pobytu, ubytování

Na samotě u lesa v horské chatě.
Chata Na Bělici, 394 51 Kaliště, okr. Pelhřimov, kraj Vysočina.
Vícelůžkové pokoje, ústřední topení, sprchy, jídelna, klubovny a společenské místnosti s krbem, sušárna oděvů.

Foto chaty

Letecká mapa chaty a okolí

Celotáborová hra

Celotáborová hra „Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese“

Neuvěřitelná dobrodružství Tada Stonese

Celotáborová hra obsahuje spoustu zajímavých her a soutěží v chatě i na sněhu, poznávání přírody, tábornické dovednosti, výlety do okolí, bobování, sněhové bitvy, noční stezku odvahy, legraci, napětí i dobrodružství.

Tábor je určen dětem od 6 do 17 let. Starší a mladší děti je možné přihlásit jen po dohodě s hlavním vedoucím tábora. Základní a do značné míry samostatnou jednotkou táborové struktury je oddíl. Oddíly bývají obvykle čtyři, popř. pět, jsou přibližně stejně velké, nejčastěji po deseti až dvanácti dětech. Oddíly jsou smíšené věkově z důvodů celotáborové hry, aby byly stejně silné.

Tábora se účastní cca 8 dospělých táborových pracovníků. Samozřejmá je účast kvalifikovaného zdravotníka(ce). Vaří zkušený kuchař, děti v rámci služby pomáhají při přípravě stravy i s úklidem tábora. U každého oddílu je jeden plnoletý vedoucí, který zodpovídá za veškerou oddílovou činnost, kázeň a bezpečnost svěřených dětí. V praxi to znamená, že každý oddíl má, vyjma celotáborové hry, samostatný, svým vedoucím předem připravený program.

celotáborová hra 2014

Pobyty dětí jsou vyplněny celotáborovou hrou a spoustou zajímavých her se zaměřením na orientaci v terénu a tábornické dovednosti, soutěžemi, dobrodružstvím, výlety do okolí (Humpolec), poznáváním přírody, sáňkováním a sněhovými bitvami. Při celotáborové hře spolu zápolí v hrách a soutěžích připravených hlavním a programovým vedoucím. Celotáborové hry mají společné téma, které je zároveň mottem celého tábora. Oddílová činnost a celotáborovka jsou kostrou táborového programu i jeho organizační struktury. Kromě nich se na táboře samozřejmě organizují ještě další společné akce. Program připravujeme i ve variantě pro případ horšího počasí. Společným rysem všech táborových programů je snaha o maximální pestrost. I přes velké množství celotáborových akcí je v programu dostatek prostoru i pro činnost oddílových akcí.

Děti se učí na táboře reagovat na změnu prostředí. Učí se hledat nové autority, nové kamarády a své místo v neznámém kolektivu. V neposlední řadě se učí též správným společenským kontaktům. Vše (mnohdy poprvé) bez ochranných křídel svých rodičů. Už jen toto je pro děti důležitá zkušenost a pro mnoho z nich, především těch mladších i silný zážitek. Právě výchovou k samostatnosti je mimo jiné motivována táborová činnost. Děti ani neženeme na hranici jejich fyzických a psychických možností, ani je nenecháváme celý den „válet“ na pokoji. Snažíme se, aby jejich táborový program byl pestrý, vyvážený a zajímavý.

Denní rozvrh

7:00 budíček služby  
7:30 budíček tábora rozcvička, ranní hygiena, úklid pokojů
8:00 snídaně  
8:40 dopolední program programový blok
12:00 oběd  
12:45 polední klid  
13:45 svačina  
14:00 odpolední program programový blok
18:00 večeře  
18:45 společný nástup vyhodnocení her a denního programu
19:30 večerní program programový blok
21:00 večerní hygiena  
21:30 večerka  

Historie táborů, fotogalerie

Od roku 1990 již 24. jarní dětský tábor
Naše organizace má dlouholetou zkušenost s pořádáním dětských táborů během všech školních prázdnin. První jarní tábor T.T.O. SRUB se konal v roce 1987 v dnes již neexistující chatě v Tisé. Současné občanské sdružení T.T.O. SRUB kontakt zde navázalo na zkušenosti a tradice táborů T.T.O. SRUB a od roku 1990 pořádá tábory pro veřejnost po celém území ČR (Heřmanův Městec, Nýřany, Aš, Zálesí u Vacova, Hříběcí, Vižňov, Kaliště).

Registrovaná organizace
Od roku 2004 jsme Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR uznanou nestátní neziskovou organizací pro oblast práce s dětmi a mládeží ve volném čase odkaz zde pro roky 2008–10 a odkaz zde pro roky 2013–15. Tábory T.T.O. SRUB jsou dobrovolnickou aktivitou a jsou pořádány jako neziskové. Od roku 1990 prošlo těmito tábory kolem 7.500 dětí. Dlouhá a bohatá historie táborů je jedním z předpokladů dobrého tábora.

Fotogalerie tábora

Informace a dokumenty ke stažení

Soubor obsahuje základní informace, kontaktní adresy, pokyny rodičům ohledně přihlašování a placení, orientační seznam věcí, přihlášku na jarní tábor, „Potvrzení lékaře“ a „Prohlášení rodičů o bezinfekčnosti“.

Nenašli jste nějaké informace na těchto stránkách? Pište, volejte, e-mailujte, …

 • Turisticko – tábornický oddíl dětí a mládeže SRUB®
 • Nuselská 66, 140 00 Praha 4
 • telefon: 261 210 006 (úterý až čtvrtek 9–16 hod.)
 • mobil: 602 887 514 (pondělí až neděle 9–20 hod.)
 • e-mail: srubak@srubak.cz

Sponzoři tábora

„[* /wp-content/galle­ry/sponzori/pra­ha4-e1375392778710.jpg jarni-tabor-form

 facebook