Jarní příměstský tábor 2017

Jarní příměstský tábor Příměstský tábor Příměstský jarní tábor je alternativou ke klasickému pobytovému táboru. Jedná se o denní tábor se sportovní, poznávací a kulturní tématikou. Děti stráví den plný zábavy a zajímavých aktivit v Praze a večer mohou být opět s rodinou.

Tábor je vhodným řešením volného času dětí, které o prázdninách zůstaly v Praze, nechtějí „sedět“ doma a nudit se. Vedoucí se s dětmi během celého týdne schází ráno a navečer je zas předají zpět rodičům. Takže děti jsou přes noc doma.

Co je příměstský tábor?

příměstský tábor Praha Pří­městský jarní tábor je alternativou ke klasickému pobytovému táboru. Jedná se o denní tábor se sportovní, poznávací a kulturní tematikou. Děti stráví den plný zábavy a zajímavých aktivit v Praze a večer mohou být opět s rodinou.

Příměstský tábor je vhodným řešením volného času dětí, které o prázdninách zůstaly v Praze, nechtějí „sedět“ doma a nudit se. Vedoucí se s dětmi během celého týdne schází ráno a navečer je zas předají zpět rodičům. Takže děti jsou přes noc doma.

Naše příměstské tábory jsou vhodné pro děti od 6 – 16 let. Děti je možno přihlásit na celý týdenní tábor nebo na jednotlivé dny.

Snažíme se nezatěžovat rodinný rozpočet a umožnit každému dítěti využit zábavný program ve dnech, které tráví v Praze a rodiče chodí do práce. Naši vedoucí se o děti starají i když rodiče pracují, tento fakt má především preventivní charakter (prevence závislosti, úrazů, nadváhy a obezity, kriminality a protidrogová prevence).

Termíny

6. – 10. února 2017
jarní prázdniny pro obvody:
Praha 6–10, Praha 14, Praha 15, Praha 17, Praha 18, Praha 19, Praha 20, Praha 21, Praha 22, Praha-Kolovraty, Praha-Běchovice, Praha-Benice, Praha-Březiněves, Praha-Čakovice, Praha-Ďáblice, Praha-Dolní Chabry, Praha-Dolní Měcholupy, Praha-Dolní Počernice, Praha-Dubeč, Praha-Klánovice, Praha-Koloděje, Praha-Královice, Praha-Křeslice, Praha-Lysolaje, Praha-Nebušice, Praha-Nedvězí, Praha-Petrovice, Praha-Přední Kopanina, Praha-Satalice, Praha-Suchdol, Praha-Štěrboholy, Praha-Troja, Praha-Vinoř.

13. – 17. března 2017
jarní prázdniny pro obvody:
Praha 1–5, Praha 11–13, Praha 16, Praha-Kunratice, Praha-Libuš, Praha-Lipence, Praha-Lochkov, Praha-Řeporyje, Praha-Slivenec, Praha-Šeberov, Praha-Újezd, Praha-Velká Chuchle, Praha-Zbraslav, Praha-Zličín.

Cena, platba, slevy

Cena tábora: 325,– Kč za den. Je jen na Vás, kolik a které dny si objednáte.

V ceně je zahrnuto

 • teplý oběd, svačina, pitný režim. Teplý oběd je zajištěn formou poledního menu v restauraci při zpáteční cestě z dopoledního doprovodného programu,
 • celodenní program, pomůcky na hry, odměny do soutěží,
 • vstupné v rámci programu,
 • využití kluboven,
 • zdravotnický, organizační a pedagogický dozor,
 • oblíbení vedoucí a spousta dalších lidí, kteří se o děti starají.

Storno podmínky

 • pokud dítě odhlásíte 14 a více dnů před nástupem na příměstský tábor, činí stornopoplatky 40 Kč za každý zrušený den,
 • pokud dítě odhlásíte 2 až 13 dnů před nástupem na příměstský tábor, činí stornopoplatky 100 Kč za každý zrušený den,
 • pokud dítě odhlásíte méně než 2 dny před nástupem na příměstský tábor, činí stornopoplatky 100% z uhrazené částky.

Rezervace

 • předběžná rezervace nastane vyplněním a odesláním níže uvedeného formuláře (Objednávka jarního příměstského tábora). Po vyplnění objednávky Vám na zadaný email přijde předběžné potvrzení o přihlášení dítěte spolu s variabilním symbolem, které použijete při platbě.
 • dítě je závazně přihlášeno až po připsání částky na náš účet s variabilním symbolem, který obdržíte na email po odeslání přihlášky. Myslete na to, že nám trvá cca 3 dny, než zjistíme, že Vaše platba došla.

Příklad výpočtu výše platby

 • počet dní je 3, tj. 3×325,– Kč. Částka k úhradě je tedy celkem 975,– Kč.

Platba tábora

 • úhrada převodem na účet

částka: počet dní x 325,– Kč,
číslo bankovního účtu: 123164339 / 0800,
majitel účtu: TTO SRUB, Nuselská 66, Praha 4,
variabilní symbol: obdrželi jste při objednávce,
zpráva pro příjemce: jméno a příjmení dítěte.

 • platbu je možno provést i hotově v pokladně organizace (TTO SRUB, Nuselská 66, Praha 4). Najdete nás zde v úředních hodinách (úterý až čtvrtek 9–18 hod.).
 • standardní doba pro uhrazení tábora je 14 dní od webové objednávky. Pokud nám během této lhůty částka nedojde, bude Vaše místo přenecháno dalšímu zájemci. V případě, že Vám tato lhůta nevyhovuje, domluvte si prodloužení termínu na telefonu 261 210 006 (úterý až čtvrtek 9–18 hod.) nebo mobilu 602 887 514 (pondělí až neděle 9–20 hod.) nebo emailu srubak(zavináč)sru­bak.cz . V prodloužení termínu úhrady tábora není žádný problém, jen o tom potřebujeme vědět, abychom Vaše místo nepřenechali jinému zájemci.

V případě přihlášení dítěte v době kratší než 14 dní před začátkem tábora je třeba uhradit platbu nejpozději den před nástupem dítěte na tábor.

 • potvrzení provozovatele pro zaměstnavatele, popř. fakturu zasíláme na požádání.

Celotáborová hra

Celotáborová hra „Mimoňové“

jarní dětský tábor

Celotáborová hra obsahuje spoustu zajímavých her, soutěže a tvorbu v klubovně, deskové hry, hry venku, sportovní, poznávací i kulturní aktivity, legraci, dobrodružství, kino, muzeum, výtvarničení a další aktivity… Program je připraven tak, aby se dostatečně zabavily malé i větší děti.

Příměstský tábor je určen dětem od 6 do 16 let. Starší a mladší děti je možné přihlásit jen po dohodě s hlavním vedoucím tábora. Základní a do značné míry samostatnou jednotkou táborové struktury je oddíl. Oddíly bývají obvykle čtyři, přibližně stejně velké, nejčastěji po deseti až dvanácti dětech.

Tábora se účastní cca 6 dospělých táborových kvalifikovaných pracovníků. Samozřejmá je účast kvalifikovaného zdravotníka(ce). U každého oddílu je jeden plnoletý vedoucí, který zodpovídá za veškerou oddílovou činnost, kázeň a bezpečnost svěřených dětí.

Mimoňové

Program dětí je vyplněn celotáborovou hrou, spoustou zajímavých her a soutěží a doprovodnými programy. Každý den je jiný doprovodný program se zaměřením na sportovní, poznávací nebo kulturní aktivity. Při celotáborové hře spolu zápolí v hrách a soutěžích připravených hlavním a programovým vedoucím. Celotáborové hry mají společné téma, které je zároveň mottem celého tábora. Oddílová činnost a celotáborovka jsou kostrou táborového programu i jeho organizační struktury. Společným rysem všech táborových programů je snaha o maximální pestrost, tak aby program byl pro děti zajímavý a přitažlivý.

Doprovodné programy – co jsou zač?

Doprovodné programy jsou poznávacími, kulturními a zájmovými aktivitami pro děti jako doplněk k celotáborové hře.

Kdy se programy uskuteční?

Na každý den je plánován jeden doprovodný program, který většinou proběhne v dopoledních hodinách. Změna programů je vyhrazena. Může se stát, že z organizačních důvodů budou některé doprovodné programy v jiné dny, než bylo původně plánováno. Nicméně každý den proběhne nějaký z nabízených doprovodných programů.

Jaká je cena doprovodných programů?

Veškeré vstupné včetně průvodce na doprovodné programy je již zahrnuto v ceně tábora, takže účast na těchto programech Vás nebude stát žádné peníze navíc.

PROGRAM Pondělí: Bowling pro děti

více o programu

bowling pro děti
Ucelený program seznamování dětí s bowlingem formou lekce hry. Součástí je úvodní instruktáž i hra samotná pod odborným vedením pracovníků střediska.

PROGRAM Úterý: Kriminalistické případy – Muzeum Policie ČR

více o programu

policie
Muzeum mapuje historii, vznik, vývoj a činnost bezpečnostních sborů na území našeho státu, kriminalistiku a známé kriminalistické případy, prezentuje problematiku dopravní a letecké služby, cizinecké a pohraniční policie, ale i bývalé státní bezpečnosti.

PROGRAM Středa: Horolezecká stěna

více o programu

bouldering
Sportovce a neposedy zveme na bouldering – první kroky na lezecké stěně (lezení bez lana jen několik metrů nad zemí). Odvážlivci a zkušenější si můžou zkusit i vlastní zajištěnou cestu.

PROGRAM Čtvrtek: Procházka Krčským lesem s tvořivými dílnami

více o programu

procházka lesem
Pro mnohé z Vás je Krčský les známý. I přesto tam děti zažijí zajímavé chvíle. Připravili jsme pro ně hry, které z normální procházky učiní nečekaný zážitek. A nemusí to být způsobeno jen připravenými hrami, ale i nečekanými překvapeními místní přírody.

PROGRAM Pátek: Muzeum čokolády s workshopem

více o programu

workshop děti
Muzeum čokolády Choco-Story je v Praze od roku 2008. Patří do rodiny muzeí s pobočkami v Belgii, Francii a Mexiku. Svojí unikátní soukromou sbírkou je naprosto jedinečné a nemá v České republice obdoby. Každý návštěvník má možnost vyzkoušet si práci s čokoládou a vyrobené vzorky si sebou odnést domů.

Sraz a Návrat

Předání dítěte

 • každý den v čase 7:45 až 8:00 hod.,
 • dítě může na sraz docházet samo kromě prvního rána, kdy ho musíte na místo srazu přivést a vyřídit administrativu s vedoucím oddílu.

Vyzvednutí dítěte

 • každý den v čase 16:00 až 17:00 hod.,
 • dřívější vyzvednutí je možné po domluvě (tel.: 602 887 514 nebo email srubak(zavináč)sru­bak.cz),
 • u dětí, které budou odcházet z tábora samy, je třeba tuto skutečnost uvést v Přihlášce na tábor,
 • v případě, že chcete, aby dítě bylo vyzvednuto jinou osobou než je zákonný zástupce (otec, matka, …), musí mít dotyčná osoba od Vás písemné potvrzení.

Místo Srazu

 • místo srazu pro Váš první den účasti dítěte na táboře je Pod Stárkou 1/388, Praha 4. Zde budete informováni, do které klubovny bude dítě docházet v následujících dnech (Pod Stárkou 1 nebo Ohradní 22). Stejně tak zde získáte i jméno a kontakt vedoucího oddílu.
 • Mapa kluboven zde.

Historie táborů

Od roku 1990 již 27. jarní dětský tábor 06
Naše organizace má dlouholetou zkušenost s pořádáním dětských táborů během všech školních prázdnin. První jarní tábor TTO SRUB se konal v roce 1987 v dnes již neexistující chatě v Tisé. Současné Spolek TTO SRUB kontakt zde navázalo na zkušenosti a tradice táborů TTO SRUB a od roku 1990 pořádá tábory pro veřejnost po celém území ČR (Heřmanův Městec, Nýřany, Aš, Zálesí u Vacova, Hříběcí, Vižňov, Kaliště).

Registrovaná organizace
Od roku 2004 jsme Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR uznanou nestátní neziskovou organizací pro oblast práce s dětmi a mládeží ve volném čase odkaz zde pro roky 2008–10 a odkaz zde pro roky 2013–15. Tábory TTO SRUB jsou dobrovolnickou aktivitou a jsou pořádány jako neziskové. Od roku 1990 prošlo těmito tábory kolem 7.500 dětí. Dlouhá a bohatá historie táborů je jedním z předpokladů dobrého tábora.

Vedoucí oddílů

Jméno a příjmení Funkce v organizaci Telefon E-mail
Pavel Alexandrovič předseda 602 887 514 paja(zavináč)sru­bak.cz
Pepa Kales místopředseda, administrativa táborů 777 231 281 josefkales(za­vináč)seznam.cz
Dana Bujáková účetní ————— srubak(zavináč)sru­bak.cz
Vladimír Černý technická příprava letních táborů 728 506 387 cernoch.v(zavi­náč)centrum.cz
Lenka Žižková administrativa grantů 774 692 581 zizalenkab(za­vináč)seznam.cz
Turistické oddíly
Pavel Alexandrovič vedoucí klubu 602 887 514 paja(zavináč)sru­bak.cz
Klub skřítka Tvořílka
Kateřina Vejmelková vedoucí klubu 702 193 415 k.vejmelkova(za­vinac)seznam.cz
Kluby Fantasy a deskových her
Martin Pátek vedoucí klubu 737 570 618 antici(zavináč)cen­trum.cz
Kluby Fantasy a deskových her 2
Isabela Johanovská vedoucí klubu 720 659 007 isaazuza(zavi­náč)seznam.cz
Klub Pevnostního opevnění
Petr Pátek vedoucí klubu 603 928 600 rs65(zavináč)e­mail.cz
Martin Pátek zástupce ved. klubu 737 570 618 antici(zavináč)cen­trum.cz
Angličtina pro seniory
Jiřina Alexandrovičová vedoucí klubu 607 591 399 ji.alex(zavináč)sez­nam.cz
 • Hlavní vedoucí tábora je starší 21 let. Vlastní osvědčení o absolvování školení u akreditované organizace MŠMT ČR a má několikaletou zkušenost s prací na dětských táborech tohoto typu.
 • Zdravotník je plnoletý a musí splňovat kvalifikační předpoklady předepsané příslušným zákonem (Zákon o ochraně veřejného zdraví č. 258/2000 Sb. §§10 a 11).
 • Vedoucí oddílu a klubu je plnoletý a má absolvovaný příslušný vzdělávací kurz.

Co s sebou na tábor?

Administrativa první den tábora

 • místo srazu pro Váš první den účasti dítěte na táboře je Pod Stárkou 1/388, Praha 4. Zde se dozvíte:
 1. jméno a kontakt vedoucího oddílu, do kterého bude dítě docházet
 2. adresu klubovny, do které bude dítě docházet.

Mapa kluboven zde.

 • s sebou přineste Přihlášku s Prohlášením zákonných zástupců, včetně kopie kartičky zdravotní pojišťovny. Bez tohoto dokladu nemůžeme Vaše dítě přijmout,
 • informujte vedoucího o zdravotním stavu dítěte,
 • nezapomeňte také na pravidelné léky označené jménem a rozpisem dávkování,
 • vedoucí oddílu může v případě, že dítě nebude zdravé, dítě odmítnout,
 • pokud bude dítě odcházet z tábora domů samo, je třeba mít tuto informaci jednoznačně uvedenou na Přihlášce.

Nedoporučujeme

 • dávat dětem mobilní telefon a ostatní elektroniku, řetízky a jiné cennosti, vyšší obnos peněz.

Co dětem s sebou?

 • pohodlné oblečení dovnitř, teplé oblečení na ven
 • v den programu „Horolezecká stěna“ vhodné oblečení (sportovní oblečení + pevnou sálovou obuv na lezeckou stěnu),
 • nepromokavou bundu,
 • batůžek na svačinu, láhev s pitím, kapesník,
 • průkazku na MHD nebo 2× dětskou jízdenku MHD (základní – 60 min.) na každý den,
 • případné kapesné dle úvahy rodičů (pro vlastní potřebu v rámci suvenýrů apod.),
 • během tábora je možné nechávat věci v klubovně v podepsané tašce,
 • doporučujeme vše podepsat, nalezené svršky a další nezbytnosti tak snadněji najdou své majitele.

Informace a dokumenty ke stažení

Soubor obsahuje základní informace, kontaktní adresy, pokyny rodičům ohledně přihlašování a placení, orientační seznam věcí a přihlášku na příměstský tábor.

Nenašli jste nějaké informace na těchto stránkách? Pište, volejte, e-mailujte, …

 • Turisticko – tábornický oddíl dětí a mládeže SRUB®
 • Nuselská 66, 140 00 Praha 4
 • telefon: 261 210 006 (úterý až čtvrtek 9–18 hod.)
 • mobil: 602 887 514 (pondělí až neděle 9–20 hod.)
 • e-mail: srubak@srubak.cz

Sponzoři tábora

Děkujeme všem našim sponzorům, kteří finančně, materiálně, či mediálně přispěli k uskutečnění tohoto tábora.

Objednávka jarního příměstského tábora (předběžná, nezávazná)
 1. (požadované)
 2. (požadované)
 3. (požadované)
 4. (požadované)
 5. (požadován platný e-mail)
 6. Pokud nejde některé políčko "Objednávám tyto dny" zaškrtnout, tento den je již obsazen!
 7. Objednávám tyto dnyPraha 1-5Praha 6-10plánovaný program
 8. Bowling pro děti
 9. Kriminalistické případy - Muzeum Policie ČR
 10. Horolezecká stěna
 11. Procházka Milíčovským lesem s tvořivými dílnami
 12. Muzeum čokolády s workshopem
 13. *Povinné údaje
 

cforms contact form by delicious:days

 facebook