Poznávací výlet Českosaské Švýcarsko

Už víte kam na výlet?

No přece TudyZNudy s námi!

Českosaské Švýcarsko 2014
16. – 18. května 2014


Jeden výlet a 9 NEJ České republiky, Evropy i světa, to se přece vyplatí!

Co uvidíte?

Nemusíte jet přes půl Evropy, aby jste objevili tak nádherné místo. Poznejte prostředí nedotčené přírody skalních měst, soutěsek, rozhleden a stolových hor, jež se rozprostírá na česko-německé hranici. Toulkami zdejší krajinou se můžete pokochat krásou nádherných skalních vyhlídek, tyčících se vysoko nad korunami stromů, jako i unikátní plavbu na lodičkách v kaňonu říčky Kamenice.

Zdejší kraj je unikátní svou florou i faunou. Na mnoha místech vyvěrají na povrch prameny křišťálově čisté vody, jež je uložena v obrovských podzemních jezerech. Díky termickým stoupavým proudům kolem stolových hor a Pravčické brány se zde mísí proudy vzduchu až od Severního moře, pro jejichž blahodárné účinky bývají tato místa nazývána „Větrné lázně“.

Projděte se s námi lesními stezkami, probádejte staré skalní hrady, vydejte se do bájné říše skřítků, vil a loupežníků, kteří tento kraj prý obývali, možná i nadále obývají. Jsou zde místa romantická, tráva v lesích zdejších je měkká jako obláčky, do své náruče Vás láká ulehnout. Za ticha a zpěvu ptáků sluníčko svými paprsky koruny vysokých stromů proráží, vítr stromy ovíjí a potůček nerušeně plyne dál. Zažijte neopakovatelné a možná se budete cítit jako v pohádce. Zřejmě proto se zde točila pohádka Pyšná princezna.

Termínturista

16. – 18. května 2014.

Sraz

V pátek 16. 5. 2014 v 18:00 hod., Thomayerova ulice, Praha 4 (za plotem pavilon W). Mapa zde.

Cena

penize2890,– Kč (pro členy TTO SRUB sleva 300,– Kč). Zálohu na akci ve výši 200,– Kč je třeba uhradit (současně s vyplněním níže uvedeného formuláře) na číslo účtu 706523153/0800 (s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail) do 3 pracovních dnů. Zálohu na akci je taktéž možno zaplatit hotově v kanceláři organizace (TTO SRUB, Nuselská 66, Praha 4). Najdete nás zde v úředních hodinách (úterý 9–16 hod., středa a čtvrtek 9–18 hod.). Záloha na akci je v případě Vaší neúčasti nevratná. Doplatek bude vybírán hromadně na srazu u autobusu.

Cena zahrnuje

Poplatky za ubytování, obecní poplatky, veškerou dopravu včetně parkovného a mýtného za autobus, veškeré vstupné v rámci hromadného plánovaného programu (s výjimkou výtahu v Bad Schandau), průvodce u vybraných programů, organizační a pedagogický doprovod, úrazové pojištění dětí.

S sebou

Nějaké to jídlo a pití, pokud nechcete spoléhat na pohostinská zařízení, spací pytel, karimatku (kdo zapomene, či nemá vlastní může si zapůjčit v místě matrace na spaní), oblečení přiměřené počasí, batůžek na výlety, baterku, teplý svetr, či bundu. Svetr, či bundu a baterku budete potřebovat při prohlídce podzemních prostor leteckých továren. V podzemí je zima i přesto, že na povrchu panují vedra. Prosím studenty, aby si s sebou vzali ISIC.

Dotazy

informaceTuto akci za TTO SRUB pro Vás připravuje Pavel Alexandrovič, a tak jakékoliv dotazy, či nejasnosti ohledně akce směřujte na tel.: 602 887 514 nebo na e-mail srubak@srubak.cz .

9 NEJ našeho výletu:

 • největší přírodní skalní most v Evropě – Pravčická brána
 • největší podzemní zdroje vody v České republice, uloženy v obrovských podzemních jezerech – Českosaské Švýcarsko
 • nejníže položené místo v České republice – Hřensko (115 m.n.m.)
 • nejmohutnější pískovcový kaňon Evropy – kaňon Labe
 • nejsevernější loretánská kaple v Evropě – Loreta v Rumburku
 • neojblíbenější místo dánského pohádkáře Hanse Christiana Andersena v České republice – výletní zámeček Sokolí hnízdo
 • nejvyšší volně stojící elektrický výtah na světe – Bad Schandau, Německo (od r. 1997 výtah zanesen do Guinessovy knihy rekordů)
 • výlet jedinou tramvají na světě, která zajíždí do národního parku – Bad Schandau, Německo
 • nejvyšší stolová hora České republiky – Děčínský Sněžník (ve výšce 723 m n.m.). Z časových důvodů bohužel nezaručujeme, že toto NEJ stihneme navštívit.   Na akci se přihlašte zde.

Dopravadoprava autobusem

Vlastním autobusem.

Návrat

V neděli 18. 5. 2014 v cca 18:15 hod., Thomayerova ulice, Praha 4 (za plotem pavilon W). Mapa zde.

Ubytování

ubytovani Na okraji Děčína v Domě dětí a mládeže. Jedná se o objekt bývalé mateřské školky se zahradou a ohništěm ve čtvrti Boletice, cca 30 minut od centra města. Přespání je na koberci na vlastní karimatce. V případě potřeby je možno v místě zapůjčit matrace na spaní. V objektu je malá kuchyňka (rychlovarná konvice a mikrovlnka, elektrický sporák, chladnička), wc a sprchy. Děti určitě zaujme i místní minizoo, kde mají hada, želvy, morčátka, osmáky, činčilu, potkánky, křečky, … :-)

Stravování

jidloZ vlastních zásob. Snídani a večeři je možné uklohnit v místě ubytování nebo se spolehnout na místní občerstvení. Sobotní i nedělní oběd je plánovaný v restauraci na cestě, popř. je možná svačina z vlastního batůžku.

Na tuto akci finančně přispívá

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR,
Magistrát hl. m. Prahy,
MČ Praha 4.

Poznámky

 • Každý si vaří sám, méně sebejistým mladším kuchařům rádi pomůžeme.
 • V omezeném počtu a po dohodě je možné s sebou vzít psa, či jiného domácího mazlíčka za poplatek á 100,– Kč za psa a víkend.

Detail programu

Je na každém z Vás, zda-li se rozhodne k individuální návštěvě Českosaského Švýcarska po nepřeberném množství turistických tras nebo se zúčastníte organizovaného výletu po přírodních krásách a zajímavostech regionu. Obě možnosti lze kombinovat v sobotní, či nedělní variantě.

sobota 17.5.2014 Výlety srubak.cz

 • Výletní zámeček Sokolí hnízdo. Začátkem 19. století stával u Pravčické brány malý kůrou pobitý domek, sloužící jako výčep. Teprve roku 1881 zde nechal majitel panství kníže Edmund Clary-Aldringen vystavět výletní zámeček nazvaný trefně Sokolí hnízdo. Více informací zde.
 • Pravčická brána je největší přirozená skalní brána na našem kontinentu. Je považována za nejkrásnější přírodní útvar Českého Švýcarska a tvoří symbol celé oblasti. Její rozměry jsou úctyhodné, přesto se při pohledu z blízka zdají býti ještě větší. Více informací zde.
 • Projíždka na lodičkách v Tiché soutěsce. Během plavby uslyšíte mnoho zábavných a zajímavých historek od místních gondonierů a pokocháte se krásami tohoto podivuhodného místa. Více informací zde.
 • Loreta – nejsevernější loretánská kaple v Evropě. V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku je skrytá Loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům. Loreta je nejkrásnějším pomníkem stavebního umění v severních Čechách. Více informací zde.
 • Rabštejn – komplex podzemních leteckých továren z II. světové války. Expozice v jednom z podzemních systémů popisuje historii Rabštejnského údolí. Labyrinty podzemních chodeb jsou dlouhé 4500 m. Více informací zde.

neděle 18.5.2014 Výlety srubak.cz

 • Volně stojící elektrický výtah v Bad Schandau v Německu nás vyveze na náhorní rovinu. Postaven v roce 1904 hoteliérem Rudolfem Sendigem dosahující výšky 50m. Od roku 1954 vedena jako technická památka. Pan Sendig si tímto dal za úkol, usnadnit přístup vilového městečka. Více informací zde.
 • Tramvají k vodopádům. Romantickým údolím potoka Kirnitzsch se svezeme elektrickou dráhou „Kirnitzschtalbahn“ z roku 1848, která nabízí 8 km nádherné podívané. Dnes poháněná z velké části sluneční energií. Končí u výletních hospůdek u vodopádu Lichtenhainer Wasserfall. Více informací zde.
 • Skalní most Bastei. Jedna z dominant Saského Švýcarska, skalní most z pískovce, který byl označen jako technická památka spojuje Bastei a skalní hrad Neurathen. Při přecházení mostu budete mít nádherný výhled do okolí (Lilienstein, Paffenstein, Koenigstein,…až do Drážďan). Více informací zde.
 • Cesta osobní lodí z přístavu německého Bad Schandau zpět do Hřenska v České republice. Více informací zde.

Rezervace

Závazná rezervace nastane v okamžiku, kdy vyplníte a odešlete přihlášku a současně uhradíte zálohu na akci ve výši 200,– Kč na číslo účtu 706523153/0800 s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail po odeslání přihlášky. Zálohu je třeba uhradit do 3 pracovních dnů. Pokud záloha nebude uhrazena v termínu může být Vaše místo přenecháno dalšímu zájemci. Počet míst je omezen kapacitou autobusu, a tak kdo dříve vyplní a zaplatí, ten jede :-) . Akceptováni budou pouze závazně registrovaní účastníci. Registrace budou ukončeny v okamžiku naplnění autobusu, což poznáte tak, že přihlášku nebude moci odeslat. Děkujeme za pochopení a tolerování tohoto administrativně-organizačního systému.

Přihláška na výlet
 1. (požadované)
 2. (požadované)
 3. (požadované)
 4. (požadované)
 5. (požadován platný e-mail)
 6. (požadované)
 7. *Povinné údaje
 

cforms contact form by delicious:days

 facebook