Poznávací výlet do Podkrkonoší

Už víte kam na poznávací výlet?

No přece TudyZNudy s námi!

Podkrkonoší 2015

15. – 17. května 2015


Jeden výlet a 6 zajímavostí regionu,

to se přece vyplatí!

Co uvidíte?

turistaVíte jaké perly skrývá Podkrkonoší? Jestli nikoliv, tak pojeďte s námi. V rámci poznávacího výletu je pro Vás připravena škála aktivit, z které si vybere každý. Gotický hrad Pecka je tu pro milovníky historie a umění. Technické a fortifikační nadšence zavedeme do pevnosti Josefov a železniční výtopny Jaroměř. Ti, kteří touží po romantické přírodě projdou naučnou stezkou Lesem Království okolo přehrady. A nakonec milovníky fauny zavedeme do ZOO ve Dvoře Králové.
Na akci se přihlašte zde.

Dopravadoprava autobusem

Vlastním autobusem.

Sraz

V pátek 15.5. 2015 v 18:00 hod., na parkovišti Vinci Park, Nádraží Smíchov, Praha 5, stanice metra Anděl (roh ulic Radlická a Za Ženskými domovy). Místo srazu zde.

Návrat

Ve neděli 17.5. 2015 v 19:00 hod. na stejné místo jako je sraz.

Cena

penize2890,– Kč (pro členy TTO SRUB sleva 300,– Kč). Zálohu na akci ve výši 200,– Kč je třeba uhradit (současně s vyplněním níže uvedeného formuláře) na číslo účtu 706523153/0800 (s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail po odeslání formuláře) do 3 pracovních dnů. Zálohu na akci je taktéž možno zaplatit hotově v kanceláři organizace (TTO SRUB, Nuselská 66, Praha 4). Najdete nás zde v úředních hodinách (úterý až čtvrtek 9–17 hod.). Záloha na akci je v případě Vaší neúčasti nevratná. Doplatek bude vybírán hromadně na srazu u autobusu.

Cena zahrnuje

Poplatky za ubytování, obecní poplatky, veškerou dopravu včetně parkovného a mýtného za autobus, veškeré vstupné v rámci hromadného plánovaného programu, průvodce u vybraných programů, organizační a pedagogický doprovod.

Termín

15. – 17. května 2015.

Ubytování

ubytovani V historickém centru obce Pecka v základní škole. Ubytování je zajištěno v tělocvičně školy na vlastní karimatce. V objektu je školní kuchyňka (rychlovarná konvice a mikrovlnka, elektrický sporák, chladnička), wc a sprchy.

Stravování

jidloZ vlastních zásob. Snídani a večeři je možné uklohnit v místě ubytování nebo se spolehnout na místní občerstvení. Sobotní i nedělní oběd je plánovaný v restauraci na cestě, popř. je možná svačina z vlastního batůžku.

S sebou

Nějaké to jídlo a pití, pokud nechcete spoléhat na pohostinská zařízení, spací pytel, karimatku, oblečení přiměřené počasí, batůžek na výlety, teplý svetr, či bundu. Svetr, či bundu budete potřebovat při prohlídce podzemních prostor v pevnosti Josefov. V podzemí je zima i přesto, že na povrchu panují vedra. Prosím studenty, aby si s sebou vzali ISIC.

Dotazy

informaceTuto akci za TTO SRUB pro Vás připravuje Pavel Alexandrovič, a tak jakékoliv dotazy, či nejasnosti ohledně akce směřujte na tel.: 602 887 514 nebo na e-mail srubak@srubak.cz .

Na tuto akci finančně přispívá

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR,
Magistrát hl. m. Prahy,
MČ Praha 4.

Poznámky

 • Každý si vaří sám, méně sebejistým mladším kuchařům rádi pomůžeme.
 • V omezeném počtu a po dohodě je možné s sebou vzít psa, či jiného domácího mazlíčka za poplatek á 100,– Kč za psa a víkend.

Detail programu

sobota 16.5.2015 hrad-pecka-04

 • Hrad Pecka je jediným interiérově zpřístupněným objektem v celém regionu středního Podkrkonoší a Krkonoš. Hrad láká nejen krásnou okolní krajinou s jedinečnými výhledy na Krkonoše, ale také zaměřením prohlídky při které uvidíte pracovnu Kryštofa Haranta z Polžic a Bezdružic, rytířský sál, černou kuchyně, mučírnu, vinné a pivní sklepy, hodovní síň, lázničku, kostel sv. Bartoloměje z r. 1753, … doplněné interaktivní prvky. Více informací zde.
 • Přehrada Les Království je významnou technickou památkou, která byla vybudována v letech 1910 – 1919. Kamenné věžičky s červenou stříškou na koruně hráze vystavěné v pseudogotickém stylu připomínají něco krásného, skoro pohádkového. Přehrada patří k nejhezčím a nejnavštěvovanějším v České republice.

Naučná stezka Lesem Království začíná v areálu Hájemství a je ukončena na přehradě Les Království. Celková délka trasy je 4 km. Čeká Vás 7 zastavení, které jsou zaměřeny na lesnictví, dendrologii, zvěř a přírodu.
Více informací zde.

 • Podíváme se i na zvířátka v zoologické zahradě ve Dvoře králové. Možná se projedeme i SafariBusem uprostřed Africké divočiny :-) Více informací zde.

neděle 17.5.2015 dvur-kralove

 • Čeká nás prohlídka pevnosti Josefov, založené v roce 1780 rakouským císařem Josefem II., jejímž hlavním úkolem bylo bránit severní hranice rakouské říše proti Pruskému království.

Při prohlídce se seznámíme s tvrdým vojenským životem v pevnosti, zažijeme dobrodružství při procházce podzemními chodbami a zakusíme atmosféru bývalého posádkového města. Více informací zde.

 • Půjdete s námi na návštěvu více jak 110 let staré výtopny parních lokomotiv. Společně se vrátíme do doby, kdy železnici vládla pára. V muzeu nalezneme desítky exponátů, mimo jiné parní lokomotivu Conrad Vorlauf z roku 1873, nebo zachovanou českou parní ozubnicovou lokomotivu z roku 1901 i unikátní elektrickou akumulátorovou lokomotivu Ringhoffer z roku 1916.

Více informací zde.

Rezervace

Závazná rezervace nastane v okamžiku, kdy vyplníte a odešlete přihlášku a současně uhradíte zálohu na akci ve výši 200,– Kč na číslo účtu 706523153/0800 s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail po odeslání přihlášky. Zálohu je třeba uhradit do 3 pracovních dnů. Pokud záloha nebude uhrazena v termínu může být Vaše místo přenecháno dalšímu zájemci. Počet míst je omezen kapacitou autobusu, a tak kdo dříve vyplní a zaplatí, ten jede :-) . Akceptováni budou pouze závazně registrovaní účastníci. Registrace budou ukončeny v okamžiku naplnění autobusu, což poznáte tak, že přihlášku nebude moci odeslat. Děkujeme za pochopení a tolerování tohoto administrativně-organizačního systému.

Přihláška na poznávací výlet Podkrkonoší 2015
 1. (požadované)
 2. (požadované)
 3. (požadované)
 4. (požadované)
 5. (požadován platný e-mail)
 6. (požadované)
 7. *Povinné údaje
 

cforms contact form by delicious:days

 facebook