Oddíly a kluby

Posláním naší organizace je nabídnout dětem a mládeži ve věku 6 – 26 let zajímavější alternativu trávení volného času než ulici. Prostřednictvím zájmových oddílů a klubů, víkendových akcí, poznávacích výletů a táborů chceme nabídnout zajímavé mimoškolní alternativy pro volný čas dětí a mládeže.

Turistické oddíly

turistaDěti navštěvují družiny o cca 15 členech, ve kterých se učí žít v kolektivu, jsou vedeny k samostatnosti a vybíjejí přebytečnou energii. Na schůzkách si formou her osvojují teoretické znalosti z turistiky, tábornictví a ochrany přírody, které doplňují na víkendových akcích a táborech znalostmi praktickými. Náplní schůzek jsou i hry, kterými se snažíme děti odreagovat od každodenních stresů. Aktivní členové získají turistické a tábornické vybavení, slevy na víkendové akce, poznávací výlety, tábory a další výhody. Schůzky se konají jednou až dvakrát týdně v našich klubovnách v Praze 4.

Klub Pevnostního opevnění

pevnostJedná se o volně přístupný klub pro děti a mládež do 26 let se zájmem o vojenskou historii a fortifikační stavby. Klub vznikl na jaře 1994 skupinou tří nadšenců a po více než dvaceti letech aktivní činnosti čítá na 20 osob různých profesí a stáří. Zaměřuje se především na problematiku fortifikací a čs. opevnění 1936–1945, ale také na zbraně a techniku potenciálních spojenců nebo nepřátel. Paleta zájmů členů tohoto klubu je velmi pestrá, společné ale mají jedno – československé opevnění a vše s ním související. Členové klubu se v průběhu roku aktivně scházejí a účastní se akcích spojených s vojenskou historií.

Vlastní webové stránky Klubu Pevnostního opevnění najdete zde .

Angličtina pro seniory

seniorTento klub je určen seniorům, kteří chtějí aktivně trávit svůj volný čas a začít se učit anglicky nebo oprášit své již získané vědomosti. Lekce probíhají jednou týdně, a to v sobotu. V jednom kurzu jsou obvykle dva až pět studentů.

Senioři mají na své kurzy angličtiny jiné nároky než mladí lidé, kteří obvykle navštěvují běžné kurzy anglického jazyka. Kromě odlišných priorit a tempa výuky je důležitá i metoda, kterou lektor pro výuku používá. Lidé v postproduktivním věku si často stěžují na svou paměť. Někdy mají dokonce pocit, že už se nic nového nemohou naučit. Cílem našeho kurzu angličtiny pro seniory je vytvořit přátelské prostředí s dostatkem prostoru pro dotazy a časté opakování.

Klub skřítka Tvořílka

Tvořivé dílny pro dětiMáte šikovné ruce, ale ještě malé nožičky na klasický turistický oddíl? Chodíš už do školy a baví tě být s kamarády i mimo lavice? Tak právě tebe rádi přivítáme u skřítka Tvořílka, se kterým se rozhodně nudit nebudeš. Společně budeme vyrážet na menší výlety mimo klubovnu, ale budeme i tvořit v dílničkách nebo se učit číst v mapách jako správní turisté. Tvořílek nabízí přípravku pro malé turisty, hraní her, výtvarné tvoření, tábornickou činnost, založení si vlastního Turistického deníčku či herbáře. Naše aktivita je celoroční, za každého počasí. Těšíme se na tebe v naší klubovně, každou středu od 15hod. Káťa a Tvořílek (kroužek je pro děti I.stupně ZŠ).

Klub Fantasy a deskových her

hrajeme siSdružuje děti a mládež ve věku 10 – 18 let, které spojuje zájem o hry na hrdiny, fantasy a sci-fi. Klub fantasy a deskových her je otevřen každé úterý v Praze 4 a několikrát do roka pořádá vícedenní akce. Na schůzkách a akcích hrají děti hry na hrdiny (Dračí Doupě, Talisman, Shadowrunn, Aréna aj.), získávají poznatky z literatury a filmů z oblasti sci-fi a fantasy, které si později mohou prověřit v různých soutěžích. Navíc se alespoň třikrát do roka účastní conů (setkání příznivců sci-fi a fantasy), kde se mohou setkat se spisovateli žánru sci-fi a fantasy, dozvědět se různé zajímavosti na přednáškách nebo změřit síly s jinými hráči na turnajích.

Pomocí tohoto klubu nabízíme neorganizovaným pražským dětem další alternativu trávení volného času. Vycházíme ze skutečnosti, že hry na hrdiny se v poslední době staly oblíbenou zábavou dětí a mládeže. Kromě toho, že fungují jako účinná relaxace, napomáhají také k rozvoji představivosti a tvořivosti, což jsou vlastnosti, které je potřeba u dnešních dětí podporovat.

Klub Dobrodružství

cyklistaVolně přístupný klub pro všechny neorganizované děti (od 13 let) a mládež, které chtějí zažít trochu fyzicky náročnějšího dobrodružství a vybít svoji energii v akčním programu (pobyt a přežití v extrémních podmínkách, horolezectví, vodní turistika, cykloturistika, plavání atd.).Mapa klubovny zde.

 facebook