Cyklo-pěší výlet „Železné hory“

Podzimní prázdniny plné cyklistických zážitků.


Mimořádné přírodní scenérie i skromná a tichá nenápadná krása, nepřístupná osamělost a odlehlost, vlídný klid i pochmurný drsný půvab, to je chráněná krajinná oblast Železné hory.

Termín

28. – 31. října 2015 (podzimní prázdniny).

Co uvidíte?

cyklistaCharakteristikou Chráněné krajinné oblasti Železné hory je bezesporu až neuvěřitelná pestrost jeho geologického utváření. Hlavní zlomový hřbet jihovýchodního okraje hor, korunován smíšenými lesy v okolí romantické zříceniny středověkého hradu Lichnice. Koryta řek Chrudimky a Doubravy, proplétající se krajinou v trasách prastarých tektonických linií. Daleké rozhledy k hraničním horám Krkonošským, kopcům Vysočiny, ale i k oběma Bezdězům. Skrytá zákoutí studánek obývaných už od ledových dob plžem praménkou, úpolínové louky s tundrovou vrbou borůvkovitou, výslunné opukové stráně s hořečky a starými sady. Polomský prales s vnučkami královských jedlí, stopy černých čápů na dně potoků, zahlazované pískem vířeným ploutvemi pstruhů. Dutiny staletých lip a dubů, které toho mohou tolik vyprávět… To všechno a mnohem víc jsou Železné hory.

Program

Je jen na Vás, zda-li se zúčastníte hromadného cyklovýletu, či dáte raději přednost individuální cyklo, či pěší akci po místních krásách, scenériích a památkách. Každý den můžete volit dle vlastního uvážení.

Ubytování

ubytovaniV Domě dětí a mládeže v Chrudimi. Ubytování skýtá komfort klasického Domu dětí a mládeže. Možnost spaní je na vlastních karimatkách, ve vlastním spacáku. Budova je vytápěna, vybavena kompletním sociálním zázemím včetně sprchy s teplou vodou a vybavenou kuchyňkou (sporák, mikrovlnka, rychlovarná konvice, nádobí, …). Více info zde.

Stravování

jidloZ vlastních zásob. Každý si vaří sám, méně sebejistým mladším kuchařům rádi pomůžeme. Snídani a večeři je možné uklohnit v místě ubytování ve vybavené kuchyňce. Obědy jsou plánované v restauraci na cestě, popř. je možná svačina z vlastního batůžku.

Poznámky pro rodiče

  • U jízdního kola, dbejte prosím, ať je přiměřené velikosti a možnostem dítěte (rám a sedlovka) a v technickém pořádku, seřízené na výšku a hmotnost dítěte. Defekty a nehody zvládáme průběžně opravovat, ale jízda na nevhodném či poruchovém kole může být pro dítě utrpením.
  • Červená zadní blikačka a helma jsou bezpečnostní nutností. Bez cyklistické helmy bohužel nemůžeme dítě na akci přijmout.
  • U cyklistů se předpokládá schopnost ujet okolo 25 km za den (odpočinkovým tempem).

Cena

penize2690,– Kč (pro členy TTO SRUB sleva 300,– Kč). Zálohu na akci ve výši 200,– Kč je třeba uhradit (současně s vyplněním níže uvedené přihlášky) na číslo účtu 706523153/0800 s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail po odeslání přihlášky. Zálohu na akci je taktéž možno zaplatit hotově v kanceláři organizace (TTO SRUB, Nuselská 66, Praha 4). Najdete nás zde v úředních hodinách (úterý až čtvrtek 9–18 hod.). Záloha na akci je v případě Vaší neúčasti nevratná. Doplatek bude vybírán hromadně na srazu u autobusu.

Cena zahrnuje

Poplatky za ubytování, obecní poplatky, veškerou hromadnou dopravu včetně parkovného, přepravy kol a mýtného za autobus, organizační a pedagogický doprovod.

Doprava

Vlastním autobusem včetně přepravy jízdních kol.

Sraz

autobusVe středu 28. 10. 2015 v 9:00 hod., Thomayerova ulice, Praha 4 (před plotem Thomayerovy nemocnice, pavilon W). Mapa zde.

Návrat

V sobotu 31. 10. 2015 v 13:00 hod. na místo srazu.

S sebou

Spací pytel, karimatku, oblečení přiměřené počasí, nějakou tu sváču k obědu, pokud nechcete spoléhat na restaurační zařízení na cestě, plavky (možná půjdeme do bazénu), padnoucí a seřízené jízdní kolo (nejlépe horské či trekové), přední reflektor, zadní blikačka, láhev do rámu, cyklohelmu, cyklorukavice přiměřené počasí, hustilku, lepení a zámek na kolo.

Dotazy

informaceTuto akci za TTO SRUB pro Vás připravuje Pavel Alexandrovič, a tak jakékoliv dotazy, či nejasnosti ohledně akce směřujte na tel.: 602 887 514 nebo na e-mail srubak@srubak.cz .

Na tuto akci finančně přispívá

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Magistrát hl. m. Prahy
MČ Praha 4.

Fotogalerie z poslední cykloakce Železné hory

Rezervace

Závazná rezervace nastane v okamžiku, kdy vyplníte a odešlete přihlášku a současně uhradíte zálohu na akci ve výši 200,– Kč na číslo účtu 706523153/0800 s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail po odeslání přihlášky. Pokud posíláte peníze převodem z účtu, myslete na to, že nám trvá cca 3–4 dny, než zjistíme, že Vaše platba došla. Počet míst je omezen kapacitou autobusu, a tak kdo dříve vyplní a zaplatí, ten jede :-) Akceptováni budou pouze závazně registrovaní účastníci. Registrace budou ukončeny v okamžiku naplnění autobusu, což poznáte tak, že přihlášku nebude moci odeslat. Děkujeme za pochopení a tolerování tohoto administrativně-organizačního systému.

Přihláška na podzimní prázdniny 2015
  1. (požadované)
  2. (požadované)
  3. (požadované)
  4. (požadované)
  5. (požadován platný e-mail)
  6. (požadované)
  7. *Povinné údaje
 

cforms contact form by delicious:days

 facebook