Cyklo-pěší výlet „Strakonicko“

cyklo-rabstejn-2013-2 Pojďte s námi do míst, kde někdejší zlatonosná řeka Otava tvoří středovou osu této zvlněné krajiny, plné polí, luk, rybníků, lesů, ale i osad, vesnic a městeček, mnohdy s tvrzemi a zámečky potvrzující bývalou slávu celého kraje. cyklo-rabstejn-2013-1

Termín

26. – 29. října 2014 (podzimní prázdniny).

Co uvidíte?

turistaStrakonicko je součásti starobylého Prácheňska. Severní část oblasti tvoří Blatensko, jehož centrem je „město růží“ Blatná s vodním zámkem, nalezneme zde zachovalá městečka Lnáře, Bělčice a Sedlice s řadou památek, ale i méně známá místa s polorozpadlými tvrzemi a zříceninami, či zdáli viditelnými kostely. A snad na každém „kroku“ uvidíme lesknoucí vody rybníka. Jsou různě veliké, největší je Labuť u Myštic, ale objevíme i menší, romantičtější se stinnými alejemi na hrázích a obloukovými kamennými můstky. Území přechází pomalu v Brdy, z mnoha míst se potěšíme krásnými výhledy na pověstmi opředený Třemšín. Centrální část popisované oblasti tvoří Strakonice a jejich blízké okolí. Přijďte i Vy a seznamte se s námi s krásami tohoto malebného území!

Program

cyklista Je jen na Vás zda-li se zúčastníte hromadného cyklovýletu, či dáte raději přednost individuální cyklo, či pěší akci po místních krásách, scenériích a památkách. Každý den můžete volit dle vlastního uvážení.

Ubytování

ubytovaniV Strakonicích v centru města v Domě dětí a mládeže . Ubytování skrývá standardní komfort Domu dětí. Přespání je na koberci na vlastní karimatce. V objektu je kuchyňka (rychlovarná konvice a mikrovlnka, elektrický sporák, chladnička), wc a sprchy. Budova je vytápěna.

Stravování

jidloZ vlastních zásob. Každý si vaří sám, méně sebejistým mladším kuchařům rádi pomůžeme. Snídani a večeři je možné uklohnit v místě ubytování nebo se spolehnout na místní občerstvení. Pondělní a úterní oběd je plánovaný v restauraci na cestě, popř. je možná svačina z vlastního batůžku.

Poznámky pro rodiče

  • Vybavujete-li dítě jízdním kolem, dbejte prosím, ať je přiměřené velikosti a možnostem dítěte (rám a sedlovka) a v technickém pořádku, seřízené na výšku a hmotnost dítěte. Defekty a nehody zvládáme průběžně opravovat, ale jízda na nevhodném či poruchovém kole může být pro dítě utrpením.
  • Červená zadní blikačka a helma jsou bezpečnostní nutností.
  • U cyklistů se předpokládá schopnost ujet okolo 30 km za den (odpočinkovým tempem).

Cena

penize2790,– Kč (pro členy TTO SRUB sleva 300,– Kč). Zálohu na akci ve výši 200,– Kč je třeba uhradit (současně s vyplněním níže uvedené přihlášky) na číslo účtu 706523153/0800 s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail (po odeslání přihlášky). Zálohu na akci je taktéž možno zaplatit hotově v kanceláři organizace (TTO SRUB, Nuselská 66, Praha 4). Najdete nás zde v úředních hodinách (úterý až čtvrtek 9–18 hod.). Záloha na akci je v případě Vaší neúčasti nevratná. Doplatek bude vybírán hromadně na srazu.

Cena zahrnuje

Poplatky za ubytování, obecní poplatky, veškerou hromadnou dopravu včetně parkovného, přepravu kol, organizační a pedagogický doprovod.

Doprava

autobus
Hromadná doprava tam i zpět vlastním minibusem. Kola budou přepravována zvlášť.

Sraz

V neděli 26. 10. 2014 v 16:00 hod., na parkovišti Vinci Park, Nádraží Smíchov, Praha 5, stanice metra Anděl (roh ulic Radlická a Za Ženskými domovy). Cyklisté si naloží kola v 15:40 hod. Místo srazu a nakládky zde.

Návrat

Ve středu 29. 10. 2014 v 15:30 hod. na stejné místo jako je sraz.

S sebou

Nějaké to jídlo a pití, pokud nechcete spoléhat na pohostinská zařízení, spací pytel, karimatku, oblečení přiměřené počasí, batůžek na výlety, láhev s pitím.
Cyklisté navíc: padnoucí a seřízené jízdní kolo (nejlépe horské či trekové), přední reflektor, zadní blikačka, láhev do rámu, cyklohelmu, hustilku, lepení a zámek na kolo.

Dotazy

informaceTuto akci za TTO SRUB pro Vás připravuje Pavel Alexandrovič, a tak jakékoliv dotazy, či nejasnosti ohledně akce směřujte na tel.: 602 887 514 nebo na e-mail srubak@srubak.cz .

Na tuto akci finančně přispívá

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Magistrát hl. m. Prahy
MČ Praha 4.

Fotogalerie z poslední cyklo-pěší akce

Rezervace

Závazná rezervace nastane v okamžiku, kdy vyplníte a odešlete přihlášku a současně uhradíte zálohu na akci ve výši 200,– Kč na číslo účtu 706523153/0800 s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail po odeslání přihlášky. Pokud posíláte peníze převodem z účtu, myslete na to, že nám trvá cca 3–4 dny, než zjistíme, že Vaše platba došla. Počet míst je omezen kapacitou autobusu, a tak kdo dříve vyplní a zaplatí, ten jede :-) Akceptováni budou pouze závazně registrovaní účastníci. Registrace budou ukončeny v okamžiku naplnění ubytovací kapacity, což poznáte tak, že přihlášku nebude moci odeslat. Děkujeme za pochopení a tolerování tohoto administrativně-organizačního systému.

Přihláška na podzimní prázdniny 2014
  1. (požadované)
  2. (požadované)
  3. (požadované)
  4. (požadované)
  5. (požadován platný e-mail)
  6. (požadované)
  7. *Povinné údaje
 

cforms contact form by delicious:days

 facebook