Cyklo-pěší výlet „Kolín a okolí“

Na kole, či pěšky, městem, či lesem

**TTO SRUB zve všechny

členy, nečleny i jejich kamarády, kteří chtějí zažít**

netradiční Velikonoční prázdniny .[center h3-like zelena] |
 |

Co s námi uvidíte?

turista Poznáte s námi krajinu, kterou milují železničáři, cyklisté i milovníci technických památek, krajinu nečekaných kontrastů, zaniklých tvrzí a památných stromů. Stanete na místě velké bitvy, konané před 257 lety za zvuku trub, dunivých mušket a bubnů, kde rakouská vojska vyprášila kožich svým pruským kolegům. Místo padlých zdobí širá pole naštěstí už jen omšelé památníky a pomníčky.

O kus dál si prošmejdíte malebná slepá labská ramena (tzv. labišťata), kde se zastavil čas, ale šidí se tam šídla, bouchají se buchanky, rosí rosničky, krouží okružáci, bezčasí tráví divoké traviny, a především se tam zavěšuje tajemná Hydra vulgaris. Dozvíte se, co mají společného vesnice Štítary, Kutlíře, Ovčáry, Plaňany, Žabonosy a Ohaře. Smočíte si nohy tam, kde v močálech nalezl smrt napoleonský voják, co jednoho rána roku 1812 cestou z Rusi zaspal budíček.

Území Kolína je osídlené už od temného dávnověku; Bohyně Polabí Libis připlavila a zase odplavila keltská hradiště na vršcích i slovanská lužní sídliště v močálových zákrutech. Středověký židovský život na sebe nastavěl několikametrové vrstvy tesaných židovských náhrobků, které dnes zarůstají divokou trávou.

Termín

16. – 19. dubna 2014 (Velikonoční prázdniny).

Program

cyklista Je jen na Vás zda-li se zúčastníte hromadného cyklovýletu, či dáte raději přednost individuální cyklo, či pěší akci po místních krásách, scenériích a památkách. Každý den můžete volit dle vlastního uvážení. Kolo není podmínkou. Rádi přivítáme i pěší výletníky.

Ubytování

ubytovani V Kolíně v rodinném centru Hvězdička. Jedná se o mateřské centrum v centru města. Přespání je na koberci na vlastní karimatce. V objektu je malá kuchyňka (rychlovarná konvice a mikrovlnka, elektrický sporák, chladnička), wc a sprchy.

Stravování

jidloZ vlastních zásob. Každý si vaří sám, méně sebejistým mladším kuchařům rádi pomůžeme. Snídani a večeři je možné uklohnit v místě ubytování nebo se spolehnout na místní občerstvení. Čtvrteční a páteční oběd je plánovaný v restauraci na cestě, popř. je možná svačina z vlastního batůžku.

Dotazy

informaceTuto akci za TTO SRUB pro Vás připravuje Pavel Alexandrovič, a tak jakékoliv dotazy, či nejasnosti ohledně akce směřujte na tel.: 602 887 514 nebo na e-mail srubak@srubak.cz .

Na tuto akci finančně přispívá

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Magistrát hl. m. Prahy
MČ Praha 4.

Nějaká ta NEJ našeho výletu:

 • NEJníže položený kopec naší země. Na vrchol hory Borky (202 m.n.m.) dokonce šplhá naučná stezka
 • rodný dům českého Herkula, NEJslavnějšího zápasníka všech dob, Gustava Frištenského
 • druhý NEJstarší a NEJvětší (11 000 m2) židovský hřbitov v Čechách s 2800 náhrobky, starými až 500 let
 • NEJstarší železniční vlečka na dopravu cukrové řepy
 • NEJzastrčenější a NEJméně známý vodopád v České kotlině
 • NEJvyšší cihlový komín v ČR v areálu funkcionalistické (a 80 let funkční) elektrárny, která je navíc přímo v centru města
 • vodní hradiště s NEJstarším nálezem bronzových vah, starých 1000 let

Z časových důvodů bohužel nezaručujeme, že tyto NEJ stihneme navštívit všechny.   Na akci se přihlašte zde.

Cena

penize2590,– Kč (pro členy TTO SRUB sleva 200,– Kč). Zálohu na akci ve výši 200,– Kč je třeba uhradit (současně s vyplněním níže uvedeného formuláře) na číslo účtu 706523153/0800 s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail. Zálohu na akci je taktéž možno zaplatit hotově v kanceláři organizace (TTO SRUB, Nuselská 66, Praha 4). Najdete nás zde v úředních hodinách (úterý, čtvrtek 9–16 hod., středa 9–18 hod.). Záloha na akci je v případě Vaší neúčasti nevratná. Doplatek bude vybírán na srazu.

Cena zahrnuje

Poplatky za ubytování, obecní poplatky, veškerou hromadnou dopravu včetně parkovného, přepravy kol, organizační a pedagogický doprovod, úrazové pojištění u účastníků mladších 18ti let.

Doprava

masinka
Hromadná doprava vlakem tam i zpět. Kola budou přepravována zvlášť.

Sraz

Ve středu 16. 4. 2014 v 17:45 hod., Masarykovo nádraží Praha, před pokladnami.
Cyklisté si naloží kola v 17:30 hod. na parkovišti U Bulhara vedle nádraží (Hybernská ulice). Místo nakládky zde.

Návrat

V sobotu 19. 4. 2014 ve 12:00 hod. stejné místo jako sraz.

S sebou

Nějaké to jídlo a pití, pokud nechcete spoléhat na pohostinská zařízení, spací pytel, karimatku, oblečení přiměřené počasí, batůžek na výlety, láhev s pitím.
Cyklisté navíc: padnoucí a seřízené jízdní kolo (nejlépe horské či trekové), přední reflektor, zadní blikačka, láhev do rámu, cyklohelmu, hustilku, lepení a zámek na kolo.

Rezervace

Závazná rezervace nastane v okamžiku, kdy vyplníte a odešlete přihlášku a současně uhradíte zálohu na akci ve výši 200,– Kč na číslo účtu 706523153/0800 s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail po odeslání přihlášky. Pokud posíláte peníze převodem z účtu, myslete na to, že nám trvá cca 3–4 dny, než zjistíme, že Vaše platba došla. Počet míst je omezen kapacitou ubytování, a tak kdo dříve vyplní a zaplatí, ten jede :-) Akceptováni budou pouze závazně registrovaní účastníci. Registrace budou ukončeny v okamžiku naplnění ubytovací kapacity, což poznáte tak, že přihlášku nebude moci odeslat. Děkujeme za pochopení a tolerování tohoto administrativně-organizačního systému.

Přihláška na Velikonoce 2014
 1. (požadované)
 2. (požadované)
 3. (požadované)
 4. (požadované)
 5. (požadován platný e-mail)
 6. (požadované)
 7. *Povinné údaje
 

cforms contact form by delicious:days

 facebook