Cyklo-pěší výlet „Chrudimsko – Železné hory“

cyklo-rabstejn-2013-2 Mimořádné přírodní scenérie i skromná a tichá nenápadná krása, nepřístupná osamělost a odlehlost, vlídný klid i pochmurný drsný půvab chráněné krajinné oblasti Železné hory. cyklo-rabstejn-2013-1

Termín

25. – 30. října 2013 (podzimní prázdniny).

Co uvidíte?

turistaCharakteristikou Chráněné krajinné oblasti Železné hory je bezesporu až neuvěřitelná pestrost jeho geologického utváření. Hlavní zlomový hřbet jihovýchodního okraje hor, korunován smíšenými lesy v okolí romantické zříceniny středověkého hradu Lichnice. Koryta řek Chrudimky a Doubravy, proplétající se krajinou v trasách prastarých tektonických linií. Daleké rozhledy k hraničním horám Krkonošským, kopcům Vysočiny, ale i k oběma Bezdězům. Skrytá zákoutí studánek obývaných už od ledových dob plžem praménkou, úpolínové louky s tundrovou vrbou borůvkovitou, výslunné opukové stráně s hořečky a starými sady. Polomský prales s vnučkami královských jedlí, stopy černých čápů na dně potoků, zahlazované pískem vířeným ploutvemi pstruhů. Dutiny staletých lip a dubů, které toho mohou tolik vyprávět… To všechno a mnohem víc jsou Železné hory.

Program

Je jen na Vás zda-li se zúčastníte hromadného cyklovýletu, či dáte raději přednost individuální cyklo, či pěší akci po místních krásách, scenériích a památkách. Každý den můžete volit dle vlastního uvážení.

Ubytování

ubytovaniV táborové základně v Rabštejně u Chrudimi Foto zde . Ubytování skýtá komfort klasické táborové základny. Možnost spaní je na palandách ve společné ložnici. Budova je vytápěna. V případě zájmu můžeme zapůjčit spacáky, deky i polštáře.
Táborová základna má v provozu kompletní sociální zázemí včetně sprch s teplou vodou a vybavenou kuchyňkou.

Stravování

Formou polopenze (snídaně + večeře). Oběd je plánován na cestě v nějaké restauraci, popř. je možná svačina z vlastního batůžku. V případě zájmu je možné nějaké drobnosti „uklohnit“ v táborové kuchyňce.

Poznámky pro rodiče

  • Vybavujete-li dítě jízdním kolem, dbejte prosím, ať je přiměřené velikosti a možnostem dítěte (rám a sedlovka) a v technickém pořádku, seřízené na výšku a hmotnost dítěte. Defekty a nehody zvládáme průběžně opravovat, ale jízda na nevhodném či poruchovém kole může být pro dítě utrpením.
  • Červená zadní blikačka a helma jsou bezpečnostní nutností.
  • U cyklistů se předpokládá schopnost ujet okolo 30 km za den (odpočinkovým tempem).

Cena

cyklista690,– Kč (pro členy TTO SRUB sleva 300,– Kč). Zálohu na akci ve výši 200,– Kč je třeba uhradit (současně s vyplněním níže uvedené přihlášky) na číslo účtu 706523153/0800 s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail po odeslání přihlášky. Zálohu na akci je taktéž možno zaplatit hotově v kanceláři organizace (TTO SRUB, Nuselská 66, Praha 4). Najdete nás zde v úředních hodinách (úterý 9–16 hod., středa a čtvrtek 9–18 hod.). Záloha na akci je v případě Vaší neúčasti nevratná. Doplatek bude vybírán hromadně na srazu u autobusu.

Cena zahrnuje

Poplatky za ubytování, obecní poplatky, veškerou hromadnou dopravu včetně parkovného, přepravy kol a mýtného za autobus, organizační a pedagogický doprovod, úrazové pojištění u účastníků mladších 18ti let.

Doprava

Vlastním autobusem včetně přepravy jízdních kol.

Sraz

V pátek 25. 10. 2013 v 18:30 hod., Thomayerova ulice, Praha 4 (za plotem pavilon W). Mapa zde.

Návrat

autobusVe středu 30. 10. 2013 v 14:00 hod., Thomayerova ulice, Praha 4 (za plotem pavilon W). Mapa zde.
Individuální návrat pro pracující lid, jež pracovní povinnosti nutí vrátit se do pracovního, či studijního procesu je možný vlakem v pondělí 28. 10. 2013 v 18:30 hod. na Hlavní vlakové nádraží Praha. V případě potřeby budou jízdní kola dopravena na hromadný návrat ve středu.

S sebou

Spací pytel (kdo zapomene, či nemá vlastní může si zapůjčit v místě), oblečení přiměřené počasí, batůžek na výlety, láhev s pitím, nějakou tu sváču k obědu, pokud nechcete spoléhat na restaurační zařízení na cestě, plavky (možná půjdeme do bazénu).
Cyklisté navíc: padnoucí a seřízené jízdní kolo (nejlépe horské či trekové), přední reflektor, zadní blikačka, láhev do rámu, cyklohelmu, hustilku, lepení a zámek na kolo.

Dotazy

Jakékoliv dotazy, či nejasnosti ohledně akce směřujte na tel.: 602 887 514 nebo na e-mail srubak@srubak.cz

Na tuto akci finančně přispívá

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR
Magistrát hl. m. Prahy
MČ Praha 4.

Fotogalerie z poslední cykloakce Železné hory

Rezervace

Závazná rezervace nastane v okamžiku, kdy vyplníte a odešlete přihlášku a současně uhradíte zálohu na akci ve výši 200,– Kč na číslo účtu 706523153/0800 s variabilním symbolem, který obdržíte na e-mail po odeslání přihlášky. Pokud posíláte peníze převodem z účtu, myslete na to, že nám trvá cca 3–4 dny, než zjistíme, že Vaše platba došla. Počet míst je omezen kapacitou autobusu, a tak kdo dříve vyplní a zaplatí, ten jede :-) Akceptováni budou pouze závazně registrovaní účastníci. Registrace budou ukončeny v okamžiku naplnění autobusu, což poznáte tak, že přihlášku nebude moci odeslat. Děkujeme za pochopení a tolerování tohoto administrativně-organizačního systému.

Přihláška na cyklo 2013
  1. (požadované)
  2. (požadované)
  3. (požadované)
  4. (požadované)
  5. (požadován platný e-mail)
  6. (požadované)
 

cforms contact form by delicious:days

 facebook